Systemy nawadniania

Odpowiednie rozplanowanie systemów nawadniania stanowi jeden z najważniejszych czynników, niezbędnych dla zapewnienia im właściwych warunków rozwoju roślin. Jest to szczególnie ważne w ogrodach ze zróżnicowanym nasadzeniem gatunków traw, kwiatów czy krzewów. Pomocne są przy tym systemy automatyczne, które pozwalają na dokładną kontrolę dystrybucji wody. Dzięki nim wymagania wodne roślin są zawsze spełniane.

Nasza oferta obejmuje nawadniacze takie jak:

  • zraszacze,
  • mikrozraszacze,
  • linie kroplujące i kroplowniki indywidualne.

Zalety automatycznego podlewania ogrodu

Największą zaletą automatycznego podlewania ogrodu jest jego pozytywny wpływ na wygląd i kondycję roślinności. Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu są Państwo w stanie ustalić jego częstotliwość i dokładną ilość wody potrzebną do nawodnienia danych roślin. Co więcej, dzięki zainstalowanym czujnikom automatyczne systemy są w stanie rozpoznać opady deszczu, poziom wilgotności czy temperaturę i na tej podstawie dozować podlewanie. Tak dokładnie dostosowana pielęgnacja przekłada się na zdrowie roślin, które szybko kiełkują, mocno się ukorzeniają i zdobywają wysoką odporność na różnego rodzaju choroby.

Jednak nie należy zapominać, że zautomatyzowanie nawadniania roślin to także oszczędność czasu i pieniędzy. Podlewanie zwłaszcza dużych ogrodów za pomocą tradycyjnego węża wymaga sporo cierpliwości i generuje większe zużycie wody, co następnie przekłada się na wyższe rachunki. Ponieważ automatyczne systemy nawadniania są praktycznie bezobsługowe, stanowią też wygodne rozwiązanie w przypadku dłuższych wyjazdów np. na wakacje. Z tego samego powodu ich instalację polecamy je również przy zakładaniu trawników w parkach czy na terenach rekreacyjnych.