Zalety ogrodzeń panelowych

ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe to popularne i praktyczne rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet. Dowiedz się, dlaczego stanowi ono doskonały wybór!

Ogrodzenia panelowe – najważniejsze zalety

Zastosowanie tego typu rozwiązania na posesji niesie ze sobą liczne korzyści. Wśród nich wymienić można m.in.:

  • niski koszt – ponieważ ogrodzenie panelowe wykonane jest z siatki, stanowi tym samym jeden z najkorzystniejszych finansowo zakupów – szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę jego wysoką jakość i fakt, że dzięki swojej wytrzymałości posłuży nam przez wiele lat.
  • szybki i prosty montaż – w odróżnieniu od innych typów ogrodzeń, panele z siatki nie wymagają długotrwałej i męczącej instalacji – zatrudniony fachowiec postawi je w ciągu jednego dnia. Jeżeli nie chcemy zatrudniać specjalisty, możemy również podjąć się samodzielnego wzniesienia płotu, wykorzystując dołączony do niego zestaw montażowy.
  • wytrzymałośćogrodzenia panelowe produkowane są z ocynkowanego zgrzewanego drutu o średnicy 4 lub 5 mm i wysokości 103, 123 lub 153 cm. Dzięki temu są mocne i odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak śnieg, deszcz czy skrajne temperatury. Nie musimy martwić się, że ulegnie korozji lub że część drutów poluzuje się z czasem.
  • uniwersalna estetyka – ogrodzenia panelowe pasują do budynków o dowolnym zastosowaniu i stylu architektonicznym. Niezależnie więc od tego, czy mamy nowoczesny dom o kubicznej formie, czy elegancką willę z kolumnami, ogrodzenie nie będzie stanowić skazy na jego wyglądzie.
  • miejsce na inwencję twórczą – ten podpunkt wiąże się z poprzednim. Ponieważ ogrodzenie z siatki jest przejrzyste, możemy posadzić przy nim dowolnie dobrane rośliny, upiększając posesję i jeszcze bardziej podkreślając jej wyjątkowy charakter. Magnolie, bzy, a może kwiatowe rabaty? Wybór należy wyłącznie do nas.
  • szerokie zastosowanie – ogrodzenia panelowe można budować zarówno z podmurówką, jak i bez niej. Oznacza to, że bez problemu postawimy je nawet na pochyłym czy podmokłym terenie – wystarczy wcześniej wznieść wokół posesji niską podmurówkę.