Kilka słów o ogrodzeniach systemowych

ogrodzenia-systemowe

Ogrodzenia systemowe posiadają szereg zalet, które od lat przesądzają o ich popularności. Co warto wiedzieć na temat systemów ogrodzeniowych i jakie ich rodzaje rozróżniamy?

Czym jest ogrodzenie systemowe?

Ogrodzenie systemowe zbudowane jest z wyprodukowanych wcześniej elementów, których montaż przebiega poprzez szybkie i łatwe instalowanie gotowych części na zaprojektowanych do tego celu słupkach. Ten rodzaj ogrodzenia nazywany jest również ogrodzeniem panelowym lub panelowym systemem ogrodzeniowym.

Wśród licznych zalet tego rozwiązania wymienić należy fakt, że ogrodzenia systemowe cechują się równą wytrzymałością, co płoty wykonane ręcznie. Ponadto, w odróżnieniu od tych ostatnich, ich montaż wymaga jedynie odpowiedniego połączenia części zestawu, który najczęściej obejmuje już zarówno przęsła i słupki, jak i podmurówkę czy elementy fundamentów.

Wszystko to przekłada się na szybką i tanią budowę ogrodzenia, które pod względem jakości, trwałości czy atrakcyjnego wyglądu nie będzie w żaden sposób ustępowało ogrodzeniom tradycyjnym. Co więcej, decydując się na to rozwiązanie, nie jesteśmy skazani na żadną domyślną estetykę. Systemy ogrodzeniowe występują bowiem w wielu różnych wariantach, które można bez trudu dopasować do dowolnej posesji i stylu architektonicznego budynku znajdującego się na jej terenie.

W ofercie firmy Ogrody Wróbel znajdują się propozycje systemów ogrodzeniowych w różnorodnych wariantach estetycznych. Na szczególną uwagę zasługuje tu m.in. Fence Wood, czyli kolekcja systemów ogrodzeniowych wykonanych z paneli drewnianych w połączeniu z metaloplastyką. W zależności od upodobań i potrzeb Klienta sklep oferuje trzy różne serie wzornicze: Floral, Modern oraz Abstrakt.

Równie atrakcyjną propozycją jest Fence Steel, czyli kolekcja sześciu systemów ogrodzeniowych ze stali, z których każdy utrzymany jest w innej estetyce. Oprócz nowoczesnych i minimalistycznych wariantów znajdują się tu również takie o bardziej tradycyjnym designie, a także stylowe projekty obejmujące m.in. szklane zdobienia.

Oprócz tego oferta obejmuje również ogrodzenia z pustaka, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom minimalizmu i funkcjonalności. Także i one występują w kilku różnych formach, z których każda ma w sobie szlachetność i surowość zainspirowaną wyglądem naturalnego kamienia.